Lia Güzellik Merkezi
Protez Tırnak

Kendi tırnaklarınızın üzerine yapılan ve özel koruyucu maddeler ile ekleme yapılarak ortaya çıkarılan Protez Tırnak, her daim şık ve bakımlı olmak isteyenlerin ilk durağı olacaktır. Tırnak yeme problemi olanlar, kırılgan ve güçsüz tırnaklara sahip olanlar, tırnaklarına bakım yapmakta zorlanan ve uzun süreli bakım güzellik arayan herkes Protez Tırnak tercih edebilir.

Protez tırnaklar arzu edildiğinde uzmanlar tarafından tekrar çıkartılarak eski haline döndürebilen bir işlemdir. Protez Tırnak sonrası aylık düzenli bakımlarınızı yaptırarak tırnaklarınızı sürekli olarak güzel ve bakımlı bir şekilde tutabilirsiniz. Tırnaklarınız herhangi bir zarar görmez ve dilediğiniz an kendi tırnaklarınızı kullanıp dilediğiniz zaman tekrar Protez Tırnağa geçiş yapabilirsiniz.

Protez tırnak her tırnak tipine yapılabilir. İlk olarak tırnak uç kısmına bir takma tırnak yerleştirilmesi yapılır. Daha sonra bu takılan tırnak kendi tırnak seviyenizde kesilip törpülenir. Eşit bir hale geldikten sonra akrilik kullanılır. Protez tırnakta iki farklı yöntem kullanılır. Akrilik ve jel kullanımı ile protez tırnak yapmak mümkün olsa da, günümüzde genellikle akrilik işlem çok daha fazla kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

Akrilik uygulaması yapıldıktan sonra tırnak tekrar törpülenme işlemine girer. Tırnaklarınız canlandırılıp parlatıldıktan sonra oje sürülüp işlem tamamlanır. Bu işlemler yapılacak oje sürme tercihlerine göre de ortalama 1 ile 2 saat arası bir süreci kapsayabilir.

Protez tırnağı isterseniz düz bir oje ile kullanabilir ya da Nail Art desenler ile de daha süslü ve daha göz alıcı desenler ile tamamlayabilirsiniz.

Kliniğimizde uygulanan Protez Tırnak oldukça doğal bir duruş sergilemektedir. Adeta kendi doğal tırnaklarınız gibi kullanabilirsiniz. Arzu ettiğiniz zaman bakımlarını yaptırabilir ya da istediğiniz zaman, tırnaklarınıza zarar vermeden protez tırnaklarınızı çıkarmak için yine kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.