Lia Güzellik Merkezi
05 Ocak 2021

Kirpik Lifting Kirpik Döker mi?

Kirpik kaldırıcı işlemler ile kirpik permasını karıştırmamalısın. Perma çok daha fazla kimyasal içerdiği için kirpiklere zarar verebiliyor ama bu işlem aynı zamanda bakım sağladığı için çok daha sağlıklı. Hatta kirpiklerin daha sağlıklı olması için de destek sağlıyor. Doğru bir uygulama yapıldığında ve uzman tarafından işlem gerçekleştirildiğinde lifting kirpik kıllarına ve deriye herhangi bir zarar vermiyor. Eğer kirpiklerinde mevcut bir dökülme varsa, küsen kirpikler lifting ile geri gelmiyor. Bu durumda ipek kirpik uygulaması öneriliyor. Kirpiklerin arasında yapay ipek kılların yerleştirildiği bu uygulama için ayrıca uzmanlarından bilgi alabilirsin.

 

Kirpik Lifting Hakkında Dikkat Etmen Gerekenler 

  • Uygulama yaptıracağın yerin hijyeninden ve uzmanın profesyonelliğinden emin olmalısın.
  • Uygulama öncesi lensini çıkarmalı, makyajını temizlemeli ve kirpiklerini kurutmalısın.
  • Eğer takma kirpik kullanıyorsan, bu uygulama öncesi onları da muhakkak çıkarmış olmalısın.
  • Eğer arpacık, alerji, tahriş, kirpik dökülmesi gibi durumlar yaşıyorsan, sorunun tedavi olana kadar lifting yaptırmamalısın.
  • Kirpiklerine uygulanacak bakım esnasında sana özel boyutlarda pedler ve kirpiklerine uygun aparatlar kullanılıyor. Arkadaşın için seçilen aparatlar seninkinden farklı olabilir, bu konuda endişelenmemelisin, ancak kullanılan ürünün hijyenik olduğundan ve sterilize edildiğinden emin olman şart.
  • İşlem sonrasında yanma, batma veya rahatsız edici başka bir his duyarsan göz doktoruna danışmalısın. Normalde bu tür yan etkilerin olması beklenmiyor. İşlem sonrası günlük hayatına rahatlıkla devam etmen gerekiyor.
Kirpik Lifting Kirpik Döker mi?